Tempur Malzemesi

NASA Tarafından Geliştirilmiştir

TEMPUR malzemesi orjinal olarak, uzay araçlarındaki astronotların oturma konforu ve g-kuvveti koruması için 1970’lerde Kaliforniya’da, NASA Ames Araştırma merkezinde geliştirilmiştir.O dönemde küçük ölçekli imalat tekniklerinden dolayı, yıllarca ticari uygulamalar, basınç ağrısını önlemek için tıbbi minderler ve şiltelerle kısıtlı kalmıştır.

TEMPUR tarafından mükemmelleştirilmiştir

1991 yılında, TEMPUR World’ün Danimarka’daki Dan-Foam fabrikasında yapılmış olan geniş malzeme ve imalat geliştirmesinden sonra geniş ölçekli ”Uzay Köpüğü” teknolojisi başlamaya hazır hale gelmiştir. Şimdi artık, NASA malzemesinin istisnai basınç rahatlatma unsuru ve konforunu, dünyanın her yerindeki hastane, klinik ve bakım evleri gibi özel bakım gerektiren yerlerde ve tabiki evlerdeki yatak odalarında kullanmak mümkün hale gelmiştir.

TEMPUR Isı ve Basınca duyarlıdır

TEMPUR Malzemesi visko elastik ve ısıya duyarlı açık hücreli malzemeden kullanımıyla kendine üstün basınç azaltma özelliklerine sahiptir.

İçerisinde değişik şekillerde hücreler barındıran ve sadece basınç altında sıkışarak kısa sürede bozular diğer sıradan poliüretan malzemelere göre TEMPUR Malzemesi milyarlarca açık hücreli yuvarlak viskoelastik hücrelerden oluşmuştur. Hücreler ağırlık ve vücut ısısına tepki göstererek yer değiştirebilir ve hastanın vücut şeklinin tam bir kalıbını çıkarırlar. TEMPUR Malzemesi sıcak bölgelerde daha yumuşak, vücut temasının daha az olduğu yerlerde ise daha serttir.

Bütün Dünyadaki Tıp Uzmanlarınca Tavsiye Edilmektedir

Tüm dünyada yaygın olarak 30.000’den fazla tıp doktoru, tıbbı masörler,fizik tedavi uzmanları, osteapatlar TEMPUR yatak ve yastığını tavsiye etmektedirler. Onlar kesin olarak, TEMPUR malzemesinin sırt ve boyun problemlerini rahatlattığını ve önlediğine, anti-dekübit özelliklerine ve bunun yanında iyi bir akşam uykusu için en iyi koşulları temin ettiğine inanmaktadırlar.